Anasayfa » Yaşam » İdeal penis boyu nedir? Kadınlar ne düşünüyor?

İdeal penis boyu nedir? Kadınlar ne düşünüyor?

Erkekler çoğunlukla penislerinin olması gerekenden daha küçük olduğundan veya bir sevgiliyi tatmin etmeyeceğinden endişelenir. Ancak araştırmalar çoğu erkeğin gururlarını ve sevinçlerinin boyutunu hafife aldığını gösteriyor.

Erkek her zaman penisin büyüklüğüne büyük önem vermiştir, birçok kültür de penis boyutunu erkeklikle ilişkilendirir.  Çağlar boyunca erkeklik; doğurganlık, güç, yetenek ve cesaret gibi nitelikleri sembolize etmiştir. Farklı toplumlarda erkekler penislerini büyütmek için akıl almaz yöntemler denemiştir. (Olumsuz örnek oluşturmaması için detay veremiyoruz.)

Kendini yetersiz hissetmek bir erkeğin özgüvenini gerçekten zedeleyebilir ve sosyal hayatını etkileyebilir. Umumi pisuarları veya ortak duş odalarını kullanamamaktan, yakın ilişkilerden kaçınmaya kadar birçok farklı soruna yol açabilir. Dünyanın dört bir yanındaki şirketler penis uzunluğunu ve çevresini hızlı bir şekilde artırmayı vaat eden haplar, uzatıcılar ve diğer penis büyütme ürünleri satarak bu endişeyi istismar ediyor.

İdeal penis boyu ne kadardır

Peki ideal penis boyu ne kadardır?

Gençler için ortalama uzunluk rakamları yoktur, çünkü insanlar farklı oranlarda büyürler. Çoğu erkeğin penisi dik olmadığında yaklaşık 9 cm uzunluğundadır, ancak  bundan daha kısa veya daha uzun olması  normaldir.  Yüzmek veya üşümek gibi bazı şeyler penisinizi geçici olarak küçültebilir.  Araştırmalar ortalama dik penis boyutunun yaklaşık 13 cm ile 18 cm arasında değiştiğini bulmuştur. Egzersizler veya ilaçlarla bu boyut büyütüp küçültemezsiniz.

Ortalama penis boyu ve şekli nedir

Ereksiyon halindeki bir penisin açısında büyük farklılıklar vardır. Bazıları düz olabilirken bazıları yukarıyı veya aşağıyı gösterebilir,  bazılarındaysa sola veya sağa hafif bir bükülme vardır. Doğru şekil diye bir şey yoktur. Penisinizde ağrıya veya cinsel ilişkide zorluk yaşamanıza neden olabilecek daha belirgin bir bükülme varsa bir doktora görünmelisiniz. Bazen bunlar peyronie hastalığının belirtileri olabilir.

Peyronie Hastalığı: Erkeklerde penis gövdesindeki anormal gelişen bağ dokularının etkisiyle, penis şeklinin anormal şekilde eğilmesi ve buna bağlı olarak çeşitli belirtilerin ortaya çıkmasıdır.

Her penis benzersizdir ve erkekler farklı yaş ve oranlarda gelişir.  Ergenlik döneminde genellikle 11 – 18 yaşları arasında penis ve testisler daha hızlı gelişir ancak penisin büyümesi 21 yaşına kadar durmaz.  Gerçek boyutlarına bakılmaksızın birçok erkek hala erkeklerinin boyutundan memnun değil.  50.000’den fazla kadın ve erkeğin katıldığı internet tabanlı bir anketin sonuçlarına dayanan bir araştırma erkeklerin % 45’inin daha büyük bir penis istediğini ortaya koymuştur. Sheffield Üniversitesi’nde cinsel tıp danışmanı olan Profesör Kevan Wylie’nin raporu penis boyutuyla ilgili aşırı endişelerin, orta büyüklükte penisi olan erkeklerde, küçük olanlara göre daha yüksek olduğu sonucunu ortaya çıkarmıştır.

Kadınlar ne düşünüyor?

İdeal penis boyu hakkında kadınlar ne düşünüyor

Wylie ‘nin raporu ayrıca kadınların ve erkeklerin düşündükleri arasında farklılıklar olduğunu göstermiştir. Kendi penis boyutundan memnun olan erkeklerin yüzdesine kıyasla, kadınların çok daha yüksek bir yüzdesi eşlerinin penis boyundan memnundur. Araştırmalar gösteriyor ki konu seks olduğunda kadınlar, penisin boyutundan çok romantik, hassas ve onların ihtiyaçlarına ve arzularına karşı duyarlı olup olmadığınızla da ilgileniyor.

İçeriği Paylaş:
Scroll to Top